KOLMO DO LADAKHU
ČR: 10:37
Turecko: 11:37
Irán: 13:07
Pakistán: 13:37
Indie: 14:07
návštěvnost: 51388
poslední fotky:

   Plán cesty

Zamyšlení v cíli (tomas) : 2016-06-06 10:55:14
 Už jsem tu psal jedno zamyšlení nad smyslem mojí cesty, ale teď, když jsem dosáhl jejího cíle, je asi na čase zamyslet se ještě jednou.
Je pravda, jak jsem psal dříve, že mi cesta dala hodně moc už svým průběhem, nástrahami, které mi postavila do cesty, každodenními zážitky, místy, na která mě dovedla, lidmi, se kterými jsem se setkal...
To vše mi dalo strašně moc, ale to pravé zadostiučinění přišlo až v cíli. Možná jsem si to tolik neuvědomil po příjezdu do Lehu jako na vrcholu Khardung la, které jsem stále v hlavě měl spojené s cílovou páskou. Tam jsem si uvědomil, že jsem to zvládnul, a že to nebylo úplně jednoduché. Ten kratičký okamžik uvědomění mi zůstal v hlavě a znamená pro mě hodně - že si dokážu plnit své sny, a také to, že mi jejich plnění přináší pocity štěstí, radosti, sebedůvěry...
Už teď také vím, že ta cesta nebyla mou poslední. V hlavě je plno myšlenek a plánů, ale ještě potřebuji nějaký čas na uzrání.
Samozřejmě mi v tomto plnění snů nemálo pomohla každá podpora především ve chvílích, kdy to nebylo tak jednoduché a černé myšlenky se snažily přebít mé heslo \\\"keep thinking positive\\\". Proto bych ještě jednou chtěl moc poděkovat za každou takovou povzbuzující zprávu nesoucí pozitivní energii, která mi pomohla se přenést přes všechny problémy. DÍKY!

Nyní jsem ve fázi, kdy si plně užívám výše zmíněné pocity, k čemuž mi dopomáhá zdejší úžasná krajina. Chvílemi mám opravdu pocit, že jsem se dostal do jakéhosi ráje na zemi - nádherné hory všude okolo, témeř neustále neuvěřitelně modré nebe nad hlavou, k tomu strašně milí a usměvaví lidé, krásné budhistické stavby, výborné jídlo...A to jsem vlastně ještě neopustil Leh a jeho nejbližší okolí. Proč také, když mi kousek za barákem vyrůstají krásné kopce, jejichž průzkum mi určitě chvíli zabere. Dneska jsem si splnil další menší cíl a vylezl na kopec nad Shanti stupou - žádný zázračný výkon, ale na vnitřní dobrý pocit to úplně stačilo.

V následujících dnech asi dojde i na kolo a na objíždění památek a zajímavých míst v okolí. Zatím necítím potřebu podnikat delší a náročnější výlety či treky, ale časem (kterého mám naštěstí dost) dojde třeba i na to.

Slunce nad hlavou i v hlavě všem a mějte se co možná nejlépe!

Autor:  
Mail:   
Web:    
Nadpis:

Komentář: