KOLMO DO LADAKHU
ČR: 16:03
Turecko: 17:03
Irán: 18:33
Pakistán: 19:03
Indie: 19:33
návštěvnost: 49303
poslední fotky:

   Plán cesty

Léčba výškovky (tomas) : 2016-05-31 14:40:30
 Dorazil jsem do Upshi s tím, že jakmile budu dole (3400), musím být okamžitě OK a za den či dva se můžu vrátit do Debringu. Nicméně přes noc mě postihl hodně nepříjemný kašel, nepěkné chrčení a slabost se ještě prohloubila. Navíc jsem vypadal jak absolutní Mongol.
Ráno mi bylo na umření. Na štěstí jsem potkal kamaráda policajta, který mi včera pomohl najít ubytování a nechal mě zavolat z jeho telefonu domů. Poslal mě rovnou do místní vojenské nemocnice.
Tam mi po krátkém vyšetření dali 20ti minutovou dávku kyslíku a následně hromadu léků na užívání, a že prý to bude lepší. Ten den jsem skoro celý proležel a ani další noc a ráno nebyly o moc lepší. Už jsem přemýšlel o další návštěvě nemocnice, ale nakonec jsem zvolil pozitivní myšlení a zkusil konečně vstát z postele a udělat aspoň krátkou procházku kolem vesnice (i při té jsem se dost zadýchával) a trávit aspoň trochu víc času v sedě čtením (přečetl jsem jeden a půl knížky) než jen ležením.
Večer konečně první náznaky zlepšení.
Třetí den už bylo zlepšení o dost znatelnější, jen zadýchávání a únava byly stále dost znát. Jelikož jsem také večer dobral antibiotika, rozhodl jsem se, že zítra bude už/konečně čas vyrazit. Ještě večer jsem si potvrdil s kamarádem policajtem, že mi ráno pomůže sehnat odvoz, dopřál si dvě večeře (při chuti jsem byl naštěstí celou dobu) a odebral se na kutě. A jak to bude dál? Najdu kolo tam kde jsem ho nechal? Budu schopen čelit 700 metrům stoupání do výšky přes 5300 metrů i přesto, že jsem nebyl schopen bez za dýchání vyjít 15 schodů? O tom v další části blogu, ať vás trochu napínám ;-)

Autor:  
Mail:   
Web:    
Nadpis:

Komentář: