KOLMO DO LADAKHU
ČR: 10:33
Turecko: 11:33
Irán: 13:03
Pakistán: 13:33
Indie: 14:03
návštěvnost: 51388
poslední fotky:

   Plán cesty

 Manali mě uchvátilo. Tedy Manali jako takové ani ne. Včera jsem ho prochodil a projezdil na kole a je to všude samý provoz, zácpa, smrad, hluk... Prostě Indie. Až jsem z toho byl trochu znechucen a otráven.
A pak mi to došlo - obul jsem běžecké boty a vydal se na druhou stranu - nad město, jen kousek do luk a kopců. Ani jsem neběžel, jen šel a užíval si úžasnou přírodu, panoramata, ticho rušené jen duněním vodopádu... Ta chvíle mě úplně nabila. Ještě večer jsem si vyhlédl v mapě trasu podle říčky na ranní proběhnutí a stálo to za to. Krásné opuštěné kravské stezky mě ráno vedly tu hned vedle bouřící řeky tu zase na skálu o sto metrů výš. U jedné chalupy na konci vesnice se přidal kamarád pes a dělal mi věrného průvodce až k osamělé chatě uprostřed zelených rozkvetlých luk na úbočí strmých skalních velikánů. Tady, ve výšce přes 2700 metrů, jsem se oba na chvíli natáhli na pěknou skálu před chatou a jen užívali tu nádheru.
Před devátou hodinou už jsem seděl před hotelem a vychutnával si vaječnou omeletu. A vstřebával tu nádheru, kterou jsem zažil. Bylo to mocné.
Dopoledne jsem se pak vydal zase na průzkum na druhou stranu a přes kopec, už čistě turisticky, došel do vesnice směrem k Rohtangu. Cestou se mi otevíraly výhledy na zítřejší cestu, tak aspoň trochu vím, co mě čeká.
Zítra už opravdu chci vyrazit a začít konečně, byť po malých kouscích, ukusovat ze zaslouženého dortu zvaného Manali-Leh highway.
Omlouvám se za tuto dnešní necyklistickou vložku, ale ty krásné pocity chtěly ven. Tak pěkný den!

Autor:  
Mail:   
Web:    
Nadpis:

Komentář: