KOLMO DO LADAKHU
ČR: 10:34
Turecko: 11:34
Irán: 13:04
Pakistán: 13:34
Indie: 14:04
návštěvnost: 51388
poslední fotky:

   Plán cesty

Slíbené zamyšlení a plány (tomas) : 2016-05-06 12:23:26
 Trochu jsem se zamyslel nad smyslem a přínosy této mojí cesty. Už pod Annappurnou jsem tak trochu naplnil název, který jsem této cestě dal - Od rovníku kolmo k ledovcům (dobrá, Singapůr je na 1,5. rovnoběžce a ledovce byly kus ode mě...), ale ten pravý cíl čeká dál, v Ladakhu.
Nebo je to jinak? Myslím že ano, cílem je vlastně celá cesta včetně každé chvíle. Ať jde o ty úžasné chvíle plné nádherných panoramat, horského vzduchu, úžasných lidí či památek nebo naopak těch černějšich, jako včerejší návrat do ještě špinavější a utroubenější Indie, následovaný návratem (snad jen chvilkovým) střevních problémů a zjištění dalšího defektu. Obojí mi zůstane nesmazatelně ve vzpomínkách a umožní mé osobnosti zase trochu povyrůst (to zní jako hrozný kec, ale snad mi rozumíte).
Dneska ráno jsem měl chuť zabookovat letenku z Dillí a dojet těch 250 km tam a ukončit to. Naštěstí jsem to snad překonal a po dnešním odpočinkovém dni (nakonec jsem v tom hnusu nevydržel a popojel alespoň 40 km do Rudarpuru) vyrazím dál k vysněnému Ladakhu.
Ale i kdyby ne, tak cítím, že už teď mi ta cesta dala strašně moc a je to něco, z čeho budu čerpat celý život.

Tolik tedy slíbené zamyšlení a teď ještě co mě čeká. Přibližně 700 km do Manali postupně předcházejících z roviny do kopců a hor. Po cestě je nábožensky a jógou proslulý Rishikesh a další zajímavá místa. No a potom už zlatý hřeb - Manali-Leh highway, cca 500km přechází přes pětitisícová sedla s průměrnou výškou někde kolem 4000. Kvalita cesty pochybná, led, sníh, brody a mráz rozhodně přítomné v míře nemalé. Dle dostupných informací je letos nahoře neobvykle málo sněhu, takže by cesta měla být otevřena. Snad. Tedy asi tak, do Manali mám o čem přemýšlet (a ani cesta tam nebude zadarmo). Teď bude ale čas jít vyměnit píchlou duši, tak slunce v duši všem :-).

Autor:  
Mail:   
Web:    
Nadpis:

Komentář: