KOLMO DO LADAKHU
ČR: 10:34
Turecko: 11:34
Irán: 13:04
Pakistán: 13:34
Indie: 14:04
návštěvnost: 51388
poslední fotky:

   Plán cesty

Sbohem Nepále (tomas) : 2016-05-06 04:37:38
 Jsem v Indii, a to dokonce hned dvakrát. Tu druhou Indii (kterou poznávám na záchodě), bych si klidně odpustil, ale snad mě tak nějak opustí sama.
Z první části cesty z Pokhary jsem měl docela respekt, byly to vlastně samé kopce a hlavně ten na Tansen - z 500 do 1200. K tomu jsem ještě ráno skoro nemohl chodit, kvůli bolesti stehen. Ta ustoupila po 40 km, a pak už to bylo v pohodě. Teda zapotil jsem se pořádně, zadarmo to určitě nebylo. Zadarmo nebyl ani nádherný sjezd úžasným kaňonen z Tansenu dolů do Butawalu. I tady bylo ještě pár pěkných výjezdů, a tam kde to dolů bylo, byla zase neuvěřitelně zničená silnice, takže se stejně muselo jet krokem.
Na jihu na mé staré známé east-west highway pak čekaly další komplikace - nečekané nemalé kopce, bouřky (prý první letošní déšť tady) a hlavně bolavá šlacha za kolenem. Kvůli té jsem musel hodně zvolnit a většinu jízdy jet ve stoje, kdy bolela méně.
Výsledkem byly tři dny přes 160 km a Indie skoro na dohled. Proto ve čtvrtečním plánu bylo původně dojet 90 km ke hranicím, a tam se poflákat. Když už jsem tam byl, tak jsem je přejel (kapitola sama o sobě - 5 km příšerné cesty necesty, indičti pohraničníci, kteří vypadají, že v životě neviděli turistu a neví kam mu do pasu dát razítko...). A přeci nezůstanu ve špinavém pohraničním městečku, když o 14 km dál je 30ti tisícové městečko, kde určitě půjde sehnat zasloužené ubytko. Nešlo, v tom jediném, co jsem našel, my řekli, že ne (asi proto, že jsem turista). Takže dalších 28 km do 140 tisícového Sitarganju. Ani tam hledání ubytka nebyl žádný med, ale podařilo se. Drahé, špinavé, bez sprchy, zato s hromadou komárů. Nicméně tu asi stejně zůstanu dvě noci. Řídká stolice snad jen bude automatická reakce na špinavou Indii, která rychle odezní, stejně jako naštěstí odeznívá bolest nohy. Ale obojímu trocha klidu neuškodí, internet v mobilu mám, tak tu snad ani nudou neumřu.
Tolik zatím k faktům, možná ještě odpoledne přidám jeden více zamyšlený článek. Zatím ahoj!

Autor:  
Mail:   
Web:    
Nadpis:

Komentář: