KOLMO DO LADAKHU
ČR: 10:35
Turecko: 11:35
Irán: 13:05
Pakistán: 13:35
Indie: 14:05
návštěvnost: 51388
poslední fotky:

   Plán cesty

Kohima (tomas) : 2016-04-16 13:33:46
 Tak už zase otravuju, ale dneska to docela stálo za to. Ještě v noci parádní bouřka, při které samozřejmě vypadl proud (což jsem poznal podle vypnutého větráku). Ráno pak vynucená několikanásobná urychlená návštěva toalety, při které jsem zjistil, že jsem opravdu v Indii.
Po zabalení jsem zjistil, že kolo zaparkované před ubytovnou je pryč. To se naštěstí našlo v kamrlíku u recepčního, kam ho asi pro jistotu uklidil. Převody na kole najednou nefungovaly tak parádně jako včera a ranní problém si vynutil další urychlenou zastávku.
Po prvních 40 km relativní roviny a celkem dobré silnice to začlo být do kopce a začalo přibývat bahnitých a kamenitých úseků. Zatažené nebe se zatáhlo ještě více a uchcávání střídal regulérní déšť, do toho nějaký ten vítr a ač teplota určitě neklesla pod 10 stupňů, pocitově jsem myslel, že umrznu.
Z 800 se vystoupalo do 1200, pak pod 1000, do 1400, zpět do 1200 a s několika hupy asi do 1750. Odtud už se hlavně klesalo až do Kohimy, kterou jsem již dlouho předtím vybral za dnešní cíl. Tady jsem měl jedinou touhu - najít rozumné ubytování s teplou sprchou, což ještě umocňoval fakt, že se opět dost výrazně rozpršelo. Skončil jsem v docela buržoazním hotelu, kde mi za 500 rupek (200Kč) bylo nabídnuto místo ve sdíleném dormitory (kde budu zřejmě sám). Nemá to chybu až na to, že ... Voda ve sprše nejprve netekla vůbec (!). Po moji urgenci to bylo asi za 15 minut napraveno. Bohužel tekla pouze studená...a já se tak těšil. Už jsem to nechtěl řešit a zvládl jsem to i tak. Dojem trochu vylepšila Wi-Fi na recepci a hlavně výborná večeře v hotelové restauraci.
Ač jsem dnes dal pouhých 135 km, asi zítra neodolám a počkám do 7 na snídani, která je v ceně ubytováni, takže z toho zase nebude žádný výkon.
Ps: internet přestal fungovat, prý kvůli počasí, ještě že mám ty data.
Ještě pro informaci, Kohima je statisícové město v prudkých kopcích na úpatí témeř třítisícové Mt. Japfu. Zároveň je také hlavním městem indického státečku Nageland, který je po Manipuru mým druhým.
A ještě, jestli si myslíte, že mě nenapadlo zkusit na tu Japfu vylézt, tak napadlo, ale v tomhle počasí na to prdím! :-)

Autor:  
Mail:   
Web:    
Nadpis:

Komentář: