KOLMO DO LADAKHU
ČR: 10:31
Turecko: 11:31
Irán: 13:01
Pakistán: 13:31
Indie: 14:01
návštěvnost: 51388
poslední fotky:

   Plán cesty

 Ač se tu jezdí na pravo, většina aut má volant vpravo (kde by taky sehnali jiné, když na východě mají Thajsko a na západě Indii a v obou se jezdí vlevo). Když má místní při předjíždění dost místa, rád se vyhne. Pokud ne, prostě se nějak vejde. Hlavní je pořádně troubit. Klakson často slouží místo volantu a bývá to taková přetrubovaná. Proto taky místní mají horší sluch, a když někde pouštějí nějakou hudbu (což dělají velmi rádi), hlavní je, aby to bylo co nejhlasitěji, to, že už tomu pak ani není rozumět vůbec nevadí.
Co do přednosti v jízdě/chůzi platí, že když to stihnete, vyhráváte.
To ale místním nebrání stále se usmívat, a když vás po dvou minutách troubení předjede kamion, protože jste mu prostě před tím neuhnuli, místo nazlobeného nadávání vám řidič přátelsky zamává.
Lidi obecně tu cizince vnímají velmi pozitivně a často vám ukazují palec nahoru.
Turistů je tu dost málo - od hranic jsem viděl první v Bagu kus před Yangonem. Tady jich je trochu víc, ale pořád je to spíš vyjímka nějakého potkat.
Co se týče počasí je zatím dost stálé - jasno a kolem 40. I proto dnes volím po většinu dne odpočinek v klimatizovaném pokoji, tepla si ještě užiju dost.
Povolení do pohraniční oblasti mám přislíbené, i když mi ho nebyli schopni fyzicky dát. Tak snad to zadunguje, když jsem za něj zaplatil 80$.
Včera jsem aspoň navštívil největší pagodu na světě, trochu se potoulal po městě a okusil atmosféru pravé barmské pivnice (díky čemuž jsem dnes poprvé na záchodě lehce poznával Indii :-) ).
Zítra tedy vyrážím na další cestu ke slavnému Baganu, kde plánuji další menší poznávací pauzu, podle fotek, by to mělo stát za to. Pak už hory, déšť, mizerné silnice a 14. bych měl překročit hranice do Indie (přesně na tento a žádný jiný den mám snad ono povolení).
Zatím ode mě vše, mějte se fajn a já zase napíšu třeba z Baganu.

Autor:  
Mail:   
Web:    
Nadpis:

Komentář: